Coach Team

Poznaj nasz zespół

MTW Academy to miejsce w którym pracują czołowi polscy trenerzy tenisa. Jesteśmy grupą pasjonatów, dla których tenis to nie tylko sport, ale również sposób na życie. Poniżej przedstawiamy informacje na nasz temat. Choć różni nas wiek, sposób gry czy hobby, to łączy wspólna pasja – tenis.

Osiągamy sukcesy na polu międzynarodowym

Paweł Ciaś

Trener tenisa

Wzrost: 178 cm
Waga: 71 kg
Data urodzenia: 22.02.1994r.
Skąd: Gdańsk

Swoją przygodę z tenisem rozpoczął w wieku 5 lat. Od początku wyróżniał się niezwykłą szybkością jak i również sprawnością. Nie brakuje mu też pracowitości. Pawła najwyższy ranking w karierze to 393 pozycja na liście ATP (25.06.2018r), jest również wielokrotnym Mistrzem Polski w tym seniorów, oraz aktualnym Mistrzem Polski drużynowym.

Wojciech Lutkowski

Trener tenisa

Praworęczny
Jednoręczny backhand

Wojciech to były podopieczny naszego Head coacha. Jako zawodnik zdobywał tytuły mistrzowskie w każdej kategorii wiekowej oraz liczne międzynarodowe. Był również klasyfikowany na listach ATP.

Doświadczenie trenerskie zdobywał prowadząc młodych zawodników, każdy jego podopieczny robił bardzo duże postępy oraz doprowadził zawodnika do tytułów w mistrzostwach naszego kraju w kategoriach młodzieżowych oraz seniorskich.

Od dwóch lat jest trenerem w MTW Academy.
Jego motto to „krew, pot i łzy”, jest wymagający i zaangażowany w prace.

Mario Trnovsky

Head Coach MTWA

Urodzony: 20.12.1975 w Popradzie (SVK)
Sposób gry: praworęczny, oburęczny backhand
Hobby: tenis i house music

Adam Laakel

Trener tenisowy

Kariera: Adam to były czołowy zawodnik Polski w młodzieżowych kategoriach. Od 5 lat zawodowo prowadzi lekcje tenisa na każdym poziomie zaawansowania, oraz sparing partner profesjonalnych zawodników trenujących u nas. Rywalizował wcześniej z terajszymi Top 100 ATP np Nicolas Pouille (Fra) i innymi. To niesamowicie zaangażowany trener z dużą wiedza o technice i poruszaniu się po korcie.

Wojciech Lutkowski

Trener tenisowy

Kariera: Wojtek to wielokrotny Mistrz Polski. Numer 1 w kraju . Trenował pod okiem naszego Head Coacha wraz z bratem Piotrem. w roku 2016 zdobył już jako trener brązowy medal na seniorskich MP.

Milos Trnovsky

Trener tenisowy

Urodzony: 24.02.1953 w Popradzie (SVK)
Sposób gry: praworęczny, jednoręczny backhand
Kariera: 45-letnie doświadczenie.

Pracował w Popradzie i Bratysławie, wychowując wielu czołowych słowackich tenisistów. Pracował z młodzieżą i zawodnikami cyklu ATP i WTA.

Bolesław Szmyd

Główny Trener przygotowania fizycznego

Urodzony: 24.02.1953 w Popradzie (SVK)
Sposób gry: praworęczny, jednoręczny backhand
Urodzony: 1979 w Trzebiatowie
Sprzęt: Donnay X-Orange 99
Kariera: Jest trenerem przygotowania fizycznego w Ośrodku Konsultacyjno-Szkoleniowym w Markach Polskiego Związku Tenisowego. W 2005 r. ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie – specjalizacja tenis. W latach 1989-95 trenował lekkoatletykę w KS „Orzeł” Warszawa. Od 2006 r. trener Polskiego Związku Tenisowego odpowiedzialny za grupę skrzatów i młodzików. Od 2010 roku trener I klasy w tenisie. Współpracuje z klubami w Warszawie i całej Polsce. Prowadzi wykłady na  Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, konferencjach oraz kursach dla instruktorów i trenerów. W swojej wieloletniej karierze trenerskiej prowadził wielu mistrzów kraju.

Maciej Dilaj

Trener tenisowy (Trójmiasto)

Urodzony: 03.08.1979
Wzrost: 176 cm
Sposób gry: wszechstronny agresywny
Kariera: pierwsze kroki na korcie w wieku 4-5 lat. Przez wiele lat zawodniki Lechii Gdańsk. W latach 1999-2003: University of Colorado at Boulder. Obecnie bez przynależności klubowej
Sukcesy zawodnicze: 13 krotny mistrz Polski: indywidualnie 3 razy, pozostałe w debla i drużynie. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Brązowy medalista ME w drużynie.
Hobby: inne sporty, dobry film
Sprzęt: Head Radical

Paweł Habrat

Psycholog sportowy

Urodzony: 05.06.1981 w Warszawie

Paweł Szczyciński

Trener tenisowy